Czyszczenie i regeneracja filtra DPF/FAP Olsztyn

Zadaniem filtrów DPF oraz FAP / KAT jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji, jakie znajdują się w spalinach samochodowych. Niestety, jak każdy element także i ten z czasem się zużywa, czego efektem może być zapchany filtr, a to z kolei może prowadzić do poważnych konsekwencji. Z tego powodu warto regularnie sprawdzać kondycję tej części, a w razie potrzeby oddać ją do regeneracji. W Andpol wykonasz taką usługę, nasz warsztat samochodowy w Olsztynie oferuje profesjonalną regenerację DPF np w samochodach z silnikiem Diesla w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

Czyszczenie DPF metodą hydrodynamiczną

Filtr DPF odpowiada za przechwytywanie i gromadzenie w swoim wnętrzu szkodliwych cząstek stałych, które następnie wypala. Reaktor katalityczny, nazywany również katalizatorem, z kolei wchodzi w reakcję ze spalinami i dokonuje ich oczyszczenia. Funkcje katalizatora i filtra DPF są zupełnie różne. Dawniej zużycie filtra DPF oznaczało kosztowną wymianę tego elementu. Obecnie możesz skorzystać ze znacznie tańszej metody, jaką jest regeneracja. Bezpiecznie i szybko wykonasz taką usługę w Andpol. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych rozwiązań, dlatego też w naszym auto serwisie z Olsztyna czyścimy filtr za pomocą metody hydrodynamicznej, która ma niezwykle wysoką skuteczność - sięga ona nawet do 98% przepustowości. Oznacza to, że niemal wszystkie zanieczyszczenia, jakie gromadzą się w trakcie eksploatacji pojazdu, zostaną usunięte. Warto tutaj dodać, że ta metoda regeneracji jest nie tylko bezpieczna dla filtra, ale także dla środowiska.

Kto może skorzystać z czyszczenia DPF w Olsztynie?

Przede wszystkim z czyszczenia DPF w Olsztynie powinien skorzystać każdy kierowca, który zauważa, że filtr nie działa właściwie. Co istotne niedrożność filtra DPF/KAT to usterka, która może wystąpić w dosłownie każdym pojeździe, który wyposażony został w filtr cząstek stałych. Jak rozpoznać, że filtr DPF nie działa tak, jak powinien? Sygnałów, które podpowiedzą Ci, że filtr nie działa prawidłowo, jest wiele. Do najczęstszych objawów należy m.in.: czarny dym, który wydobywa się z układu wydechowego, słabsza moc silnika i mniejsze osiągi, większe zużycie paliwa, zapach spalin wydobywający się z silnika oraz problemy z uruchomieniem pojazdu. Oznaki zapchanego filtra DPF to także sygnalizowanie błędów przez komputer pokładowy oraz coraz częstsze uruchamianie się pasywnej regeneracji DPF. Co ważne, naprawa filtrów DPF może przyczynić się do wyeliminowania późniejszych, poważniejszych problemów związanych z zapchaniem, których koszt będzie o wiele wyższy niż regeneracja DPF.

Na czym polega regeneracja DPF metodą wodną?

Nasz serwis mechaniki pojazdowej z Olsztyna wykonuje regenerację DPF metodą hydrodynamiczną, używając w tym celu specjalistycznego urządzenia, które wytwarza strumień wody skierowany bezpośrednio do wnętrza filtra. Impulsowo podawana do filtra woda odrywa, a następnie wypłukuje zanieczyszczenia z wnętrza filtra. Dzięki regeneracji możliwe jest przywrócenie parametrów nawet silnie zapchanego sadzą oraz popiołem, który po wypalaniu pozostawiony jest w środku, filtra cząstek stałych. Czyszczenie filtra DPF w Olsztynie nie jest możliwe w przypadku uszkodzonego mechanicznie filtra. Wówczas zalecana jest wymiana. Często w przypadku pierwszych kłopotów kierowcy decydują się na usuwanie filtra DPF w Olsztynie. Nie jest to odpowiednia ścieżka, gdyż usuwanie filtra cząstek stałych w Olsztynie i okolicach może skutkować późniejszymi problemami z całym układem oraz jest to proces nielegalny.

Jak przebiega czyszczenie filtrów DPF dla klientów z Olsztyna?

Czyszczenie DPF przy użyciu tej techniki ma wiele zalet. Przede wszystkim metoda hydrodynamiczna nie uszkadza powłoki katalitycznej filtra. Co więcej, jest to bezinwazyjny proces, który nie generuje konieczność rozcinania lub wycinania filtra. Dodatkowym atutem jest możliwość oczyszczenia kanałów filtra z wszystkich cząstek sadzy, czy popiołu nagaru. Jest to skuteczne działanie, które daje trwałe efekty. Ponadto, jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie, usuwanie DPF w Olsztynie nie jest zgodne z prawem, w przeciwieństwie do regeneracji. Sam proces czyszczenia jest dość krótki, w zależności od sytuacji może trwać od 30 do 60 minut. Gdy regeneracja DPF w Olsztynie zostaje zakończona, przeprowadzona zostaje również diagnostyka, której celem jest sprawdzenie stanu technicznego filtra (m.in. przepustowość).

Zainteresowała Cię usługa regeneracji filtra DPF? Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konkretny termin.

Cena czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP - Olsztyn

Cena czyszczenia i regeneracji DPF w Olsztynie wynosi od 500 zł do 800 zł. W koszt wliczony jest montaż oraz demontaż filtra. Warto podkreślić, że koszt czyszczenia filtra jest kilkukrotnie niższy niż jego wymiana na nowy, przy jednoczesnym zachowaniu zbliżonej skuteczności. Zainteresowała Cię usługa regeneracji filtra DPF w Olsztynie? Chcesz poznać szczegółowy cennik? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub wyślij wiadomość, aby umówić się na konkretny termin. Grono zadowolonych Klientów to gwarancja najwyższej jakości usług oferowanych przez Andpol. Zapraszamy!

Zregeneruj filtr cząstek stałych (DPF) w Olsztynie

Ulotka reklamująca regeneracje DPF w ANDPOL