Serwis samochodowy

Olsztyn - Profesjonalny auto serwis w Twojej okolicy

Regeneracja DPF

Zadaniem filtrów DPF oraz FAP/KAT jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji, jakie znajdują się w spalinach samochodowych. Niestety, jak każdy element także i ten z czasem się zużywa, czego efektem może być zapchany filtr, a to z kolei może prowadzić do poważnych konsekwencji. Z tego powodu warto regularnie sprawdzać kondycję tej części, a w razie potrzeby oddać ją do regeneracji. W Andpol wykonasz taką usługę, nasz warsztat samochodowy w Olsztynie oferuje regenerację DPF w atrakcyjnych cenach.

Jak rozpoznać, że filtr DPF nie działa tak, jak powinien? Sygnałów, które podpowiedzą Ci, że filtr nie działa prawidłowo, jest wiele. Do najczęstszych objawów należy m.in.: czarny dym, który wydobywa się z układu wydechowego, słabsza moc silnika, większe zużycie paliwa, zapach spalin, jaki wydostaje się z silnika oraz problemy z uruchomieniem auta.

Czyszczenie filtra DPF przy użyciu hydrodynamicznej metody

Dawniej zużycie filtra DPF oznaczało kosztowną wymianę tego elementu. Obecnie możesz skorzystać ze znacznie tańszej metody, jaką jest regeneracja. Bezpiecznie i szybko wykonasz taką usługę w Andpol. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych rozwiązań, dlatego też w naszym auto serwisie z Olsztyna czyścimy filtr za pomocą metody hydrodynamicznej, która ma niezwykle wysoką skuteczność - sięga ona nawet do 98% przepustowości. Oznacza to, że niemal wszystkie zanieczyszczenia, jakie gromadzą się w trakcie eksploatacji pojazdu, zostaną usunięte. Warto tutaj dodać, że ta metoda regeneracji jest nie tylko bezpieczna dla filtra, ale także dla środowiska.

Jak wykonuje się regenerację filtra DPF?

Nasz serwis mechaniki pojazdowej z Olsztyna wykonuje regenerację DPF metodą hydrodynamiczną, używając w tym celu specjalistycznego urządzenia, które wytwarza strumień wody skierowany bezpośrednio do wnętrza filtra. Impulsowo podawana do filtra woda odrywa, a następnie wypłukuje wszelkie zanieczyszczenia, jakie znalazły się we wnętrzu filtra.

Czyszczenie DPF przy użyciu tej techniki ma wiele zalet. Przede wszystkim metoda hydrodynamiczna nie uszkadza powłoki katalitycznej filtra oraz umożliwia oczyszczenie kanałów filtra z wszystkich cząstek sadzy, czy popiołu nagaru. Sam proces czyszczenia jest dość krótki, w zależności od sytuacji może trwać od 30 do 60 minut.

Zainteresowała Cię usługa regeneracji filtra DPF? Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konkretny termin.

Czyszczenie i  regeneracja filtra DPF - Olsztyn

Ulotka reklamująca regeneracje DPF w ANDPOL