Serwis samochodowy

Olsztyn - Profesjonalny warsztat w Twojej okolicy

  • poniedziałek: 08:00 - 17:00
  • wtorek: 08:00 - 17:00
  • środa: 08:00 - 17:00
  • czwartek: 08:00 - 17:00
  • piątek: 08:00 - 17:00
  • sobota: 09:00 - 14:00
  • niedziela: nieczynne

Serwis klimatyzacji Olsztyn

klimatyzacja olsztyn

Klimatyzacja samochodowa obecnie jest standardem w większości sprzedawanych aut. Wymaga jednak okresowego, regularnego serwisu. Zazwyczaj wystarcza wymiana filtra i czyszczenie układu, tzw. odgrzybianie.  Czasem jednak potrzebna jest solidna naprawa, którą warto powierzyć sprawdzonym specjalistom pracującym w naszym serwisie klimatyzacji w Olsztynie.

Regularna wizyta w naszym serwisie klimatyzacji w Olsztynie

Klimatyzacja samochodowa traci 75% swej wydajności chłodzenia powietrza, gdy w układzie znajduje się tylko połowa wymaganego czynnika chłodniczego. Tylko w ciągu jednego roku samoistnie z układu ubywa do 15 % czynnika. Oznacza to, że już po 2-3 latach eksploatacji zdolność do schładzania wnętrza samochodu ulega znacznemu ograniczeniu. Należy pamiętać, że czynnik krążący w układzie klimatyzacji jest także nośnikiem oleju smarującego sprężarkę. Kompresor wymaga obecności tego oleju, bez niego nie jest smarowany. Jeśli w układzie jest za mało czynnika, to do kompresora dociera zbyt mało oleju. Może to doprowadzić do poważnej awarii układu poprzez zatarcia sprężarki. Można jednak takiej sytuacji uniknąć, poddając układ klimatyzacji corocznemu przeglądowi w naszym serwisie klimatyzacji w Olsztynie.

Klimatyzacja Olsztyn | Andpol

Kontrola układu czy serwis?

Kontrola układu klimatyzacji jest zalecana co roku. Ma ona za zadanie sprawdzenie poprawności działania układu. Jeżeli wszystko jest w porządku, nie ma potrzeby wymiany czynnika roboczego i wystarczy wymienić filtr kabinowy i odgrzybić klimatyzację. Natomiast serwis to już wymiana czynnika roboczego i innych elementów. Serwis taki jest przeprowadzany rzadziej niż kontrola.

Skontaktuj się z nami!

Usługi z zakresu klimatyzacji - Olsztyn

Kiedy pojawiają się pierwsze ciepłe, wiosenne dni, kierowcy przypominają sobie o klimatyzacji w aucie. Klimatyzacja nieserwisowana wówczas da o sobie znać, będąc przyczyną nieprzyjemnego zapachu. A wiosna to najlepszy moment na oddanie samochodu do warsztatu. Temperatury powietrza nie są jeszcze tak bardzo wysokie a i w serwisie z pewnością nie natrafimy na długie kolejki.

Sprawdź dojazd!

Profesjonalne usługi naprawy klimatyzacji w Olsztynie

Jeżeli zastanawiasz się, dokąd się udać celem wymiany filtra i odgrzybienia układu, odwiedź Serwis Klimatyzacji w Olsztynie. To warsztat samochodowy z długoletnim doświadczeniem, zatrudniający jedynie wykwalifikowanych specjalistów, stale podnoszących swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w profesjonalnych kursach i szkoleniach technicznych. Tutaj mechanicy zajmą się Twoją klimatyzacją kompleksowo. Dzięki pracy na nowocześnie wyposażonych stanowiskach, wykryją każdą nieszczelność układu, a naprawa z pewnością będzie skuteczna.Zapraszamy do skorzystania z usługi kontroli klimatyzacji w Olsztynie, a także z serwisu.